Rábaközi portál: Elutasított pályázatok, önerős fejlesztések

Szeretettel köszöntelek a Rábaköz és környéke közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 156 fő
 • Képek - 5350 db
 • Videók - 115 db
 • Blogbejegyzések - 344 db
 • Fórumtémák - 4 db
 • Linkek - 48 db

Üdvözlettel,

Rábaköz és környéke vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Rábaköz és környéke közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 156 fő
 • Képek - 5350 db
 • Videók - 115 db
 • Blogbejegyzések - 344 db
 • Fórumtémák - 4 db
 • Linkek - 48 db

Üdvözlettel,

Rábaköz és környéke vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Rábaköz és környéke közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 156 fő
 • Képek - 5350 db
 • Videók - 115 db
 • Blogbejegyzések - 344 db
 • Fórumtémák - 4 db
 • Linkek - 48 db

Üdvözlettel,

Rábaköz és környéke vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Rábaköz és környéke közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 156 fő
 • Képek - 5350 db
 • Videók - 115 db
 • Blogbejegyzések - 344 db
 • Fórumtémák - 4 db
 • Linkek - 48 db

Üdvözlettel,

Rábaköz és környéke vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Szanyban az iskola és az óvoda fejlesztése, a belvízelvezető rendszer felújítása, a templomtér átalakítása is szerepel az idei tervek között.

Sikertelen és elutasított tavalyi pályázatokról számolt be portálunknak Németh Gergely szanyi polgármester. A községvezetők azonban nem csüggedtek el az eredménytelenség miatt. Önerőből kezdték el fejlesztéseiket.

– A válságból előre próbáltunk menekülni és önerős beruházásokat valósítottunk meg. Örömteli persze, hogy voltak ilyenek, de egyszerre szomorú is, hiszen sikertelen, elutasított pályázatok vannak a háttérben. Közel húszmillió forintból fejlesztettük például óvodánkat. A hátralévő munkákra, a nyílászárók cseréjére és a fűtéskorszerűsítésre ismét pályázatot nyújtottunk be. Iskolánkra szintén igényeltünk támogatást, de az sem volt eredményes. Az Ifjúság úti épületben is szükség lenne a fűtés átalakítására és a nyílászárók cseréjére, illetve a tető átépítésére.

Az óvoda fejlesztésére pályáztak, de nem nyertek a szanyiak, emiatt önerőből próbálják ˝venni az akadályokat˝.
Az óvoda fejlesztésére pályáztak, de nem nyertek a szanyiak, emiatt önerőből próbálják ˝venni az akadályokat˝.


Jellemző egyébként, hogy a két intézményre eddig összesen hat pályázatot nyújtottunk be, de egyiket sem találták támogatásra érdemesnek. Közel 300 millió forintos költségvetéssel készítettük el a terveket, tízszázalékos önrésszel. Gazdálkodásunkat megnehezítette az év közbeni áfaemelés. Az önkormányzatnak ez a döntés tizenötmillió forint pluszkiadást jelentett, amit másra, fejlesztésre is fordíthattunk volna.

Szintén tavalyi, sikertelen pályázatuk volt a szanyiaknak a belvízelvezetéssel kapcsolatban. 220 millió forintot kértek, amit kizárólag a legkritikusabb területekre fordítottak volna.

– Jellemző a hazai állapotokra az elutasítás indoklása. Azért nem kaptunk ugyanis támogatást, mert az elmúlt tíz évben nem volt katasztrófahelyzet.

Mifelénk viszont a katasztrófákat megelőzni szokták és most sem szeretnénk megvárni, hogy nagy baj legyen. Önerőből azért próbáljuk kezelni a helyzetet, a vízelvezetőket, átereszeket rendben tartani, tisztítani.

Az idei tervekről szólva Németh Gergely elmondta: nem tettek le az iskola és az óvoda további felújításáról. Sikeresek voltak a LEADER-pályázaton, az elnyert 10 millió forintból a templomteret alakítják át.

Németh Gergely polgármester: ˝Nem tettünk le az iskola és az óvoda további felújításáról.˝
Németh Gergely polgármester: ˝Nem tettünk le az iskola és az óvoda további felújításáról.˝


Továbbra is rendezik az önkormányzat külterületi útjait és szeretnének fellépni az illegális szemetelők ellen. A polgármester megjegyezte: az elmúlt években a helyiek közreműködésével, élükön a vadászokkal, rendszeresen takarították az árokpartokat, fasorokat, erdőket. Munkájuk azonban vég nélküli, hiszen a szemét újra és újra elborítja a szanyi határt is.

Németh Gergely a képviselő-testületek tervezett létszámcsökkentéséről is kifejtette véleményét.

– A szanyi testületben kilenc képviselő dolgozik. Mindannyian lemondanak tiszteletdíjukról jótékony és nemes célokra. A létszámcsökkentés szerintem nem eredményezne számottevő megtakarítást, legalábbis a kisebb településeken nem. Elvenné viszont a lehetőséget a községek fejlődését, előrelépését biztosító, egészséges vitáktól. A testületekbe általában azokat a köztiszteletben álló helybelieket választják be, akik már a civil életben valamit letettek az asztalra. Őket nem a pénz motiválja, hanem a falu szeretete és a segíteni akarás.

Címkék: kisalfold.hu

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu